Members

Kristýna Kuhnová

Kapelnice CHB udávající skupině směr a vizi. 

Kristýna je zpěvačka a klavíristka se širokým záběrem zájmu od klasiky po jazz a world music. Učarovala ji především lusofonní hudba, tedy ta, která pochází z oblasti, kde se mluví portugalsky. K ní se dostala přes studium portugalštiny na Filozofické fakultě a díky dlouhodobým i krátkodobým pobytům především v Portugalsku, ale také na Kapverdách a v Brazílii, kde se vzdělávala s lokálními hudebníky. Hudební vzdělání získala během celoživotního studia na pražských zuškách, na jazzových workshopech, během soukromých hodin s významnými inspirativními pedagogy a především v rámci tříletého studia jazzového zpěvu na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka. 

Jan Kyncl

Hlavní sólista a jazzový guru CHB, který se obdivuje brazilské hudbě a africkým rytmům.

Jan je vyhledávaný sideman a zároveň tvořivý tenor saxofonista patřící k dnešní mladé jazzové elitě. Má na svém kontě řadu hudebních projektů, od bigbandového hraní po menší komba, která se věnují původní tvorbě. Hudební vzdělání získal na Konzervatoři Jaroslava Ježka, na hudební akademii v Lipsku a na pražské HAMU. Vedle hudební kariéry rozvíjí své novinářské vlohy jako redaktor v Českém rozhlase.

Felipe Machado

Srdcem rocker ale především všestranný umělec, který je brazilskou duší CHB. 

Felipe s lehkostí přechází od sedmistrunné akustické kytary k elektrické, aby vystřídal jemný bossa nova rytmus za pořádně našláplé rockové sólo. A k tomu zvládá zpívat sladké vokály v brazilské portugalštině. 

Felipe je zkušený studiový hráč, na svém kontě má řadu rockových projektů a autorských kapel. V současné době také intenzivně spolupracuje např. s kapelou N.O.H.A.

Felix Borecký

Myslitel kapely, aranžér, skladatel a její vnitřní síla. 

Felix je povoláním filozof a estetik, nicméně je zároveň zkušený klavírista a sideman. Prošel studiem klasiky a především jazzu a kompozice u jazzového klavíristy Petra Volného. Propadl brazilské MPB a kapverdské morně a coladeiře, ve které se vzdělával během pobytu na kapverdském ostrovu São Vicente ve městě Mindelo v roce 2017. 

Grégoire Brun

Francouzská spojka kapely dodávající jí unikátní šmrnc inspirovaný šansonem a gipsy jazzem.

Grégoire je francouzský kontrabasista, zpěvák a textař. Ještě předtím než se přestěhoval do Prahy, studoval hudební vědu a hru na kontrabas v bretaňském městě Rennes. V Praze pak pokračoval v hudebním studiu na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka a momentálně na HAMU obor jazz. Vyrůstal v uměleckém prostředí hudebního kabaretu, který provozovali jeho rodiče. Kromě kapely CHB, působí také jako sideman a je frontmanem kapely Les Gars d’en Bas.

Petr Nohavica

Tepající motor kapely, jež jí dodává skvělý groove a obohacuje ji o vytříbenou fúzi etnických rytmů se současnými hudebními směry a moderním jazzem.

Vyhledávaný sideman, zároveň autor, rodák z Valašska, který se kromě studia informatiky od mládí intenzivně věnuje hře na bicí nástroje, kterou zdokonaloval nejdříve u předních českých pedagogů a následně během studia na VOŠ při KJJ a momentálně na jazzové katedře na HAMU.